KVP Komárno

Hlavní Sponzori

Mesto Komárno

Sponzori

Wood-Mizer
Rolling Cars
Kreativa
Korekt

O nás

KVP Komárno je vodnopólový klub s viac ako 70 ročnou tradíciou.Od štyridsiatych rokov, kedy sa začala písať história vodného póla v Komárne, sa v bazéne i pri ňom vystriedalo niekoľko hráčskych i trénerskych generácií.
Už v ranných začiatkoch pod vedením zakladateľa vodného póla Jána Bobrovického vyrástol v meste reprezentant Československa Juraj Tehel, ktorý v roku 1958 prevzal po svojom učiteľovi trénerskú taktovku. Koncom sedemdesiatych rokov sa družstvo seniorov stalo pod vedením trénera Petra Fazekasa tri roky za sebou víťazom slovenskej národnej ligy.
V osemdesiatych rokoch vyrástla v Komárne pod trénerskou taktovkou Ondreja Gajdáča a Štefana Fazekasa ďalšia úspešná generácia hráčov, ktorí sa významne podieľali na najväčšom úspechu mládežníckeho vodného póla v histórii Československa i Slovenska. Na MS 1995 vo Francúzsku získalo reprezentačné družstvo juniorov Slovenska bronzovú medailu. Okrem trénera slovenskej reprezentácie Ondreja Gajdáča boli oporou reprezentačného družstva aj piati komárňanskí hráči Štefan Gergely, Michal Gergely, Gabriel Gallovich, Otto Hodek, Marcel Nagy.
Bezpochýb k najväčším úspechom klubu na hráčskom poli za posledných 15 rokov patria umiestnenia jednotlivých družstiev v majstrovských súťažiach a množstvo odchovaných reprezentantov vo všetkých vekových kategóriách ako aj úspechy ďalších našich hráčov, ktorí hrajú v zahraničných kluboch.

Kontakt

Klub vodného póla Komárno
Eötvösova 41
945 01 Komárno
IČO 00589381
DIČ 2021027096
komarnokvp@gmail.com
Facebook